Korporátní

Sunset in the mountains
Korporátní
13. října 2023

Ocenění Sestra roku se rozdávalo již po dvaadvacáté. Titul Sestra mého srdce poslala veřejnost do Ostravy

Sál pražského Kina Lucerna patřil ve středu 11. října zdravotním sestrám. Odborná porota i veřejnost již po dvaadvacáté oceňovaly zástupkyně a zástupce tohoto náročného povolání. Letos byl titul Sestra roku udělen ve dvou hlavních kategoriích, porota rovněž tradičně udělila i ocenění za celoživotní dílo. V online hlasování pak veřejnost rozhodovala, kdo si ze slavnostního galavečera odnese titul Sestra mého srdce.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Korporátní
22. srpna 2023

Tržby skupiny HARTMANN v prvním pololetí meziročně vzrostly na 1,165 miliardy eur. Rostly segmenty inkontinence a péče o rány

V prvních šesti měsících roku 2023 dosáhla skupina HARTMANN, jíž je tuzemská společnost HARTMANN – RICO součástí, tržeb z prodeje ve výši 1,165 miliardy eur. To odpovídá mírnému organickému růstu tržeb o 3,6 % ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. Konsolidovaná EBITDA dosáhla 92,7 milionu eur, což představuje zlepšení o 4,2 milionu eur ve srovnání se stejným obdobím roku 2022.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Korporátní
29. června 2023

Tržby společnosti HARTMANN – RICO loni vzrostly na 5,787 miliardy korun. Provozní zisk se i přes krizi podařilo udržet na předloňské úrovni

Společnost HARTMANN – RICO, tuzemský výrobce zdravotnických prostředků a poskytovatel služeb ve zdravotnictví, uzavřel rok 2022 s tržbami ve výši bezmála 5,8 miliardy korun. Oproti předchozímu období se jednalo o nárůst o 7,2 procenta. Provozní zisk se v roce poznamenaném válkou na Ukrajině a hospodářskou krizí podařilo udržet na stejné úrovni jako v roce 2021.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Korporátní
28. března 2023

Tržby skupiny HARTMANN v roce 2022 překonaly 2,3 miliardy eur

Tržby skupiny HARTMANN se ve finančním roce 2022, který významně poznamenala nestabilní ekonomická i geopolitická situace, vyšplhaly na 2,3116 miliardy eur. Upravená EBITDA pak činila 190,8 milionu eur. Ve snižování dopadů současné krize přitom skupině pomáhají investice do vlastní infrastruktury. Ty se jen loni vyšplhaly na 180 milionů eur.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Korporátní
23. února 2023

Nové tváře ve vyšším managementu HARTMANN – RICO. Společnost zřídila pozice obchodního a marketingového ředitele

Dvojici nových postů ve vyšším managementu zřídila na začátku roku společnost HARTMANN – RICO. Marketingovým ředitelem pro český a slovenský trh se stal Tomáš Marenčák, pozici obchodní ředitelky obsadila Marie Mošová. Společnost si od upravené struktury slibuje optimalizaci aktivit v obchodu a marketingu, snadnější zavádění inovací i nových postupů a v neposlední řadě také efektivnější využití financí.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Korporátní
20. února 2023

Výrobky HARTMANN jsou již plně v souladu s MDR

Společnost PAUL HARTMANN AG kompletně převedla všechny skupiny svých výrobků na nové nařízení EU o zdravotnických prostředcích (MDR). Zamýšlené prodloužení lhůty ze strany unie tak pro ni není relevantní. Skupina HARTMANN tím dále posiluje své dodavatelské schopnosti: zákazníci včetně těch v České republice se mohou spolehnout na to, že její výrobky jsou bezpečné a dlouhodobě dostupné, a to včetně nových a výrazně změněných výrobků.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
Korporátní
16. února 2023

Startuje dvacátý ročník projektu Dobrý soused. HARTMANN – RICO rozdá spolkům a neziskovkám v okolí závodů celkem 350 tisíc korun

Celkem 350 tisíc korun rozdá v letošním roce společnost HARTMANN – RICO obecně prospěšným spolkům, občanským sdružením či organizacím působícím v okolí závodů ve Veverské Bítýšce, Chvalkovicích a Havlíčkově Brodě. Projekt Dobrý soused letos slaví kulatých dvacet let a firma už jeho prostřednictvím rozdala více než čtyři miliony korun. Žádosti lze v letošním roce podávat do konce března.

Zobrazit článek